Kurs radiooperatora SRC w Lublinie

Data dodania: 30 październik 2019Ogłoszenie: 36405
Kurs radiooperatora SRC w Lublinie
  • Kurs radiooperatora SRC w Lublinie - zdjęcia
  • Kurs radiooperatora SRC w Lublinie zdjecie 2

Kurs radiooperatora SRC Lublin

Lublin, chociaż położony daleko od morza, jest jednym z ważniejszych ośrodków żeglarstwa morskiego w naszym kraju. Od końca lat 60 XX wieku lubelscy żeglarze mają do dyspozycji piękny jacht Roztocze, na pokładzie którego co roku odbywają rejsy dalekie i bliskie.
Każdego roku wiele osób mieszkających w Lublinie zapisuje się na kurs żeglarski lub motorowodny. Po egzaminie zdobywają patent, dający prawo także do pływania po wodach morskich.
Sam patent wystarcza jednak tylko do pływania po wodach śródlądowych. Natomiast na wszystkich morzach świata funkcjonuje Morski Światowy System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa (GMDSS). Wymaga on, by na pokładzie każdej jednostki wyposażonej w radiostację był radiooperatora SRC (z ang. Short Range Certificate).
Organizacją egzaminów na licencje radiooperatora SRC zajmuje się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Delegatury UKE w miastach wojewódzkich (np. Rzeszów) przeprowadzają egzaminy kilka-kilkanaście razy w roku. Przy zebraniu się większej grupy chętnych, egzamin może się odbyć także w Delegaturze UKE w Lublinie.
Egzamin na Świadectwo Radiooperatora Łączności Bliskiego Zasięgu (SRC) obejmuje test 15 pytań oraz część praktyczną.
Kurs radiooperatora nie jest wymagany do egzaminu. Jednak w praktyce wszyscy przystępujący do egzaminu wcześniej zapisują się na kurs.
Kurs radiooperatora SRC w Lublinie, to okazja gruntownego przygotowania się do egzaminu. Poza prezentacją multimedialną szkolenie obejmuje intensywne ćwiczenia na radiostacjach VHF z przystawką DSC. Takiego samego sprzętu (radiostacja Midland Neptun100 i Icom IC-M323) używa Komisja Egzaminacyjna UKE.
Zapraszamy na kurs radiooperator SRC w Lublinie!

Ogłoszeniodawca

Kontakt
Telefon: 504... Pokaż

Iza
Zobacz inne ogłoszenia użytkownika ( 1 )

Cena 350zł
Kategoria: Nauka
Typ oferty: Szkolenia
Lokalizacja: Lublin
Wyświetleń: 127

Najczęściej oglądane:

ogłoszenia drobne lublin

Podobne ogłoszenia Zobacz wszystkie ogłoszenia w tej kategorii

Powiadamiaj mnie
o nowych ogłoszeniach
z następującym kryterium:
bezpłatne ogłoszenia lokalne Warszawalokalnie.pl
© 2012 Lublinlokalnie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.